Proč vlastní směnné poukázky?
Směnné poukázky jsou kryty skutečnými hodnotami Občanského klubu.
Kurz 1:50 je zvolen proto, že symbolizuje krytí stávající české měny, národními vládami legalizovaným mechanismem bankovního systému frakčních rezerv, který činí pouze 2%. Co to v praxi znamená? Bankovní instituce eviduje reálně na svých účtech od vkladatelů například 2000,- Kč, ale může poskytnout půjčku nebo úvěr ve výši 100000,- Kč, i když je ve skutečnosti vůbec nemá.
Jde o předpis dluhu formou souhlasu se smlouvou. Ná základě takového souhlasu se osoba, která ji podepsala podřizuje smlouvě a instituci, a zavazuje se splnit to, co je ve smlouvě uvedeno, tedy splatit půjčenou částku, a to i s úrokem a ručením reálným majetkem. Aktem podpisu se občan degraduje na podřízenou formu lidské bytosti, která hodlá splnit svůj slib. Tím se dlužník dostává např. do situace, že když přijde o práci a tím i o příjem v penězích, musí splatit 100000 Kč i s úrokem, přestože banka měla pouze 2000 Kč. Nehledě k tomu, že dlužník ručí skutečným majetkem. Jde o dokonalý způsob jakým dochází k legálnímu zcizování majetku občanů ve prospěch institucí, které mají ze zákona právo poskytovat půjčky a úvěry.
Klubové směnné poukázky narovnávají tento mistrně vytvořený mechanismus.
Záleží na svobodné volbě každého člověka zda uzavře smlouvu s bankovní institucí a vstoupí do pozice dlužníka. Bohužel většina občanů nemá jinou možnost jak si zabezpečit například bydlení. Však lidé nemají dostatečné informace o tom, jakou smlouvu vlastně uzavírají.
Vzdělávací mechanismus státu by měl v rámci školství tuto informaci považovat za základní vědomost vedle čtení, psaní a počítání.
Zde se lze dovtípit, že stát v této oblasti již neplní svou funkci, hájit zájmy občanů. Nezbývá tedy jiná možnost, než nastoupit vlastní cestu a vzdělávat občany například prostřednictvím Občanských klubů.
Směnné poukázky nemohou být vydány klubovému členovi aniž by existovala reálná hodnota výrobků v aktivech klubu (ve výdejně) nebo hodnota služby reálně proveditelná klubovým členem.
Prostřednictvím Občanského klubu je zabezpečena jejich výroba z důvodu jednotného grafického zpracování, časové náročnosti a hospodárnosti.
Klub zároveň eviduje jejich emisi a zaručuje jejich krytí.
Používat je mohou i kluboví členové, kteří si je smění v klubu za běžnou měnu, přestože sami zatím nic nevyrábí.
Cílem Občanského klubu je dovést občany - klubové členy k tvoření, a tím rozšířit nabízený sortiment výrobků a služeb ve výdejnách nebo na klubovém tržišti. Následně tak začít používat vlastní směnné poukázky, které budou kryty jejich skutečnými hodnotami. (pojem hodnota vysvětlujeme níže v tomto blogu)
Vzhledem k tomu, že v rámci klubového společenstva ještě není dostatek tvůrců, kteří by zajistili potřebný sortiment výrobků a služeb žádaných členy společenstva, jsou v počáteční fázi ve výdejně naskladněny i výrobky ze zdrojů mimo společenstvo.
Také se teprve setkávají souladně uvažující lidé a na základě vzniklé důvěry a ochoty ke spolupráci se sdružují do společenstev nebo komunit.
Právě pro již existující komunity a společenstva je určen modelový příklad Občanského klubu, v němž je teprve možné vzájemnou spoluprací a sdílením vytvářet podmínky, díky kterým mohou občané zahájit směnu a uvést tak do oběhu vlastní směnné poukázky.
Směnné poukázky představují ŽIVOTNÍ ENERGII TVŮRCŮ, kterou si vzájemně vyměňují. Nikdo by neměl jen dávat nebo brát. Vše je nutné z hlediska vyšších přírodních zákonitostí neustále vyvažovat, aby nevstoupil klubový člen do pozice poraženého ani vítěze, do podřízené ani nadřízené formy.
Pochopením tohoto procesu se stávají vítězové všichni účastníci společenstva. Dosahuje se kolektivního sjednocení tvůrců, kteří si jsou vědomi vzájemné prospěšnosti. Však cesta začíná teprve pochopením a přechodem k ČINU.
Směnné poukázky ve společenstvu Relax klub Jarilo Halenkov jsou nyní kryty hodnotou výrobků, které se vyrábí z velké části mimo společenstvo.
Směnné poukázky nemají nic společného s dnes vžitým používáním nekrytých peněz, které jsou předurčeny k soutěži mezi těmi, kdo je vlastní. Původně byly také určeny ke směně, ale k tomuto způsobu již téměř neslouží.
Peníze měly sloužit k dosažení všeobecného blahobytu. Staly se však zbraní nemocných proti důvěřivým. Nemocní stali se mocnými a důvěřiví věřícími - finančními otroky.
Rozum méně vyvinutých členů společnosti z nich vytvořil herní žetony z nichž asi 97% se používá ke hrám na burzách a ti kdož s nimi hrají je mají pouze jako pocitovou jistotu bohatství, díky které prožívají stav dostatku a moci nad těmi, kteří je nemají, případně jim umožňuje jiné méně zdatné finanční vojáky řídit a ovládat.
Kdo v peníze uvěřil více než ve své schopnosti, omezil se na pouhé prožívání vítězství nad jinými lidmi.
I tento způsob prožívání je součástí možného vývoje vědomí člověka.
Pokud je však již poznání dosaženo, může se prožívání zkvalitnit a ŽÍT již jako v Ráji. Je záležitostí svobodné volby, touhy a osobního rozhodnutí každého člověka zda změní svůj způsob prožívání.
Směnné poukázky mají svůj hlubší význam a rozumět tomu, PROČ JSOU VYTVOŘENY jako nástroj občanského klubu pro dosažení soběstačnosti, není nutné hned. Však pro lepší pochopení tohoto kroku se prosím podívejte na film "Zázrak z Wörgelu" níže v tomto blogu. Unikátní snímek umožňující pochopit podstatu uzavřeného oběhu směnných poukázek či peněz. Když má něco obrázky a děj, tak se to snáz chápe. Na našem webu máme odkazy na tento zázrak už delší dobu v materiálech, které jsou součástí jiných dokumentů jimiž se snažíme přinést lidem PRAVDIVÉ INFORMACE o PENĚZÍCH.
V odkazu ke stažení níže také naleznete skvělou knihu "Peníze bez úroku a inflace" od Margrit Kennedy
Co je to krytí?
Malý příklad. Vypěstujete-li 50 kg jablek, můžete vydat poukaz na odběr 50 Kg jablek například v hodnotě 500 Kč. Pokud si jablka nikdo neodebere, protože nemá poukaz na to co vy potřebujete, pak nemůže dojít ke směně.
Poukaz na 50 Kg jablek je krytý pytlem s jablky.
Chce-li někdo směnit, musí také něco přinést, vyrobit nebo nabídnout službu, například poukaz na masáž v hodnotě 450 Kč. Pokud se dohodne výrobce jablek s masérem, že si vzájemně smění jablka za službu, pak dojde ke směně.
Aby nebylo nutné takto složitě obíhat přes tržiště s nabídkou výrobků a služeb od jednoho výdejce k druhému, vznikly k jednodušší směně poukazy, které jsou kryty skutečným výrobkem nebo službou, tedy aktivy - tím co kryje hodnotu poukázky.
Směnné poukázky Járuny, které Občanský klub vydává do oběhu svým členům jsou plně kryty aktivy (hodnotami výrobků ve výdejně klubu a nabídkou klubových služeb). Krytí je více než desetinásobné.
Krytí je tedy toto: Máme výrobky na skladě ve výdejně například v hodnotě 100 tisíc korun a k tomu jsme emitovali (vydali) směnné poukazy v nominální hodnotě 10 tisíc Kč tj. desetinásobně méně než je výrobků na skladě. Tudíž kdo přijde se směnnou poukázkou do klubové výdejny, má možnost si za ni odebrat existující výrobek a ještě 90% výrobků zůstane ve výdejně.
Co se stane když jablka shnijí?
Musíte stáhnout z oběhu i poukaz na pytel jablek! Jenže tady se nacházíme v situaci, kterou využili a stále využívají nevědomí lidé. Dožadují se odebrání výrobků např. pytle jablek, protože mají poukaz (peníze). Uvěřili, že peníze jsou víc než jablka. Došlo ke zbožštění peněz na úkor PRAVDIVÉHO KRYTÍ.
Více o směnných poukázkách a jejich krytí získáte již brzy v samostatné klubové příručce, která se připravuje k uveřejnění.
Další materiály o penězích na našem webu zde